top of page

HOTEL SPLIT – ODPOČINEK NA BŘEHU OHŘEKadaň, původně královské město ležící mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy, a nábřeží s roztomilým názvem „Nábřeží Maxipsa Fíka“. Proč se toto místo pojí právě s touto pohádkovou postavou, není záhadou. Autor pohádky o Maxipsu Fíkovi, spisovatel Rudolf Čechura, a také herec Josef Dvořák, který Fíkovi propůjčil svůj hlas, řadu let v Kadani žili a při realizaci nového konceptu nábřežní promenády se tak město rozhodlo vzdát čest oběma těmto osobnostem.


Nejspíš vás zajímá, co touto informací chtěl básník říci. Dnes si nebudeme povídat o dalším skvělém hotelu v České republice? Ale budeme, nebojte se. Hotel Split, který byl naším dalším cílem, leží právě v Kadani na Nábřeží Maxipsa Fíka. Pokud jste již odrostli pohádkám, ale rádi se dozvíte tip, v jakém hotelu vám bude na vašich cestách po krásách naší země dobře, čtěte dál.


Výstavba hotelu započala na místě původní prvorepublikové restaurace Split už v roce 1994. Do současné podoby, dvou propojených budov, byl hotel dostavěn v roce 2011. Najdete zde celkem 23 pokojů a 6 prostorných apartmánů. Pan majitel měl jasné představy, jak by měly pokoje a celý hotel vypadat, ať už šlo o jejich vybavení, tvar nábytku či barevné ladění. Při spolupráci s architekty tak bylo hlavním cílem vytvořit nadčasové a moderní pokoje, kde se budou hosté dobře cítit, ať už tu budou přes víkend nebo je třeba pracovní povinnosti přivedou do Splitu na delší dobu. Tento cíl se podle nás rozhodně podařilo splnit. Pokoje jsou nadstandardně prostorné a vzdušné. Rozhodně vás uchvátí i terasy s nádherným výhledem na řeku. Trošku jsme litovali, že počasí v době, kdy jsme hotel navštívili, nebylo úplně ideální, protože jsme si už představovali, jak si na terásce, hezky v soukromí vlastního pokoje, vychutnáváme dobrou kávu nebo skleničku vína.Voda v řece Ohři je pouze pro velké otužilce, dostanete-li chuť se přeci jen zrelaxovat ve vodě, můžete využít hotelové wellness. Zde kromě masážního bazénu najdete také parní lázeň, finskou saunu nebo Kneippův chodník. Nebo je libo masáž? Není problém. Zdržíte-li se v hotelu déle, bude postaráno nejen o vaše tělo, ale i o vaše šaty. Mají zde totiž i vlastní prádelnu.


Hotel je vzdálen asi 10 minut chůzí od centra města, stojí poblíž přírody a poklidného proudu řeky Ohře. Je vyhledáván díky své čistotě, prostornému hlídanému parkovišti i velké kapacitě. Častými hosty jsou různorodé skupiny, od jogínů po hokejisty. Každý si tu najde to své.


Restaurace Split, i její venkovní zahrádka, je stejně jako zbytek hotelu orientována směrem k řece. Potěšení ze snídaně, která je v ceně ubytování, tak nabírá úplně jiný rozměr. Pokud potřebujete uzavřený prostor pro pracovní či společenské účely, nabízí restaurace salonek pro 15 osob. Jestliže vás přijede víc, lze se domluvit i na uzavření restaurace jen pro vás. K posezení se dá využít i přilehlý park. A aby těch míst, kde můžete příjemně strávit čas u dobrého jídla či pití, nebylo málo, plánuje hotel pro příští rok otevření venkovního baru.A co můžete v okolí hotelu Split dělat? Není toho málo. Nábřeží Maxipsa Fíka, o kterém byla už řeč, poslouží skvěle na procházky, běh, inline brusle či kolo. Cyklostezka vede jedním směrem do Klášterce nad Ohří, druhým do Žatce. Můžete si zapůjčit také lodičku a řeku Ohři nepozorovat jen ze břehu. V Kadani si můžete prohlédnout nejužší uličku v republice, Kadaňský hrad nebo zmenšeninu orloje. V nedalekém Žatci zase navštívit Chrám chmele. V létě si sem zajeďte na oblíbený hudební festival Vysmáté léto a v zimě zalyžovat na Klínovec.


Každý hotel je svým způsobem jedinečný. Hotel Split jsme si zamilovali jednoznačně pro naprostý klid a výhled na řeku, která má v každém ročním období jiné kouzlo. Navštívili jsme ho na podzim, který někteří vnímají jako depresivní část roku. Věřte nám, že když se usadíte na terasu svého pokoje v hotelu Split, zabaleni v dece a s hrnkem čaje v ruce budete pozorovat neuvěřitelnou škálu barev, kterou umí jen příroda, rázem se podzim stane vaším nejoblíbenějším obdobím. My už se těšíme, až se do Splitu vrátíme zase v jinou roční dobu a poznáme, co dalšího Split a jeho okolí nabízí.


Top 3:

- Výhled na řeku

- Prostorné pokoje

- Osobní přístup


Pro hotel můžete hlasovat zde.コメント


bottom of page