top of page

PO STOPÁCH TGM DO HOTELU SCHWAIGERDnes se ohlédneme za jednou velmi milou návštěvou. V polovině září, v rozkvětu babího léta, jsme zavítali do pražské Bubenče.  Zde, v jedné z nejhezčích lokalit v Praze, se nachází hotel Schwaiger.


Hotel byl znovuotevřen po celkové rekonstrukci v roce 2017 a poskytuje plný komfort čtyřhvězdičkového hotelu dnešní doby. Historie budovy však sahá až do 40. let 19. století! Léta vdechla  budově hotelu nezaměnitelnou atmosféru. Hotel je laděn do prvorepublikového stylu. Bodejť by ne, když dnešní hotel Schwaiger a tehdejší Villu Kláru poctil svou návštěvou sám Tomáš Garrigue Masaryk! Věřte nám, budete se tu cítit skvěle.


Už při vstupu do hotelového lobby nám bylo jasné, že tady se nám bude líbit ☺. Čisté linie, zemité barvy, dostatek světla, kvalitní nábytek, vysoké stropy, příjemná hotelová vůně… mohli bychom jmenovat ještě dlouho. Přesně takové detaily se vám vryjí do paměti a dělají daný hotel jedinečným.


Každý z 22 pokojů je unikátní, dva stejné v hotelu zkrátka nenajdete, což je ostatně jedním z důvodů důvod, proč se do hotelu vrátit a vyzkoušet pokaždé něco nového! Pokoje jsou  klimatizované, nekuřácké a všechny vybaveny wifi připojením. Velmi útulně se budete cítit v podkrovních pokojích se střešními okny. Věříme, že i náročnější klientela si vybere takový pokoj, který bude odpovídat jejím potřebám. Kdo prahne po větším soukromí a klidu stranou od hotelové budovy, může se ubytovat v Garden Junior Suite – pokoji o rozloze 35 m² s vlastním vstupem ze zahrady. Velkou předností hotelu je restaurace V Zahradě, a to nejen pro výborné pokrmy, ale také pro svůj netradiční a velmi útulný vzhled.  Velká okna zajistí dostatek denního světla a nebrání ve výhledu na hezkou a prostornou restaurační terasu. Vaří tu českou moderní kuchyni s využitím surovin převážně z místních farem. Že se tu česká kuchyně těší velké oblibě, dokládá i oblíbenost tematických akcí, které se v restauraci pravidelně konají. Zajděte na Řízkobraní nebo se zúčastněte souboje omáček: koprovka vs. svíčková. Pokud máte rádi víno, jednoznačně nesmíte minout zdejší vinárnu.


V dnešní době není lehké najít dog-friendly hotel. V hotelu Schwaiger ale mají chlupaté čtyřnohé mazlíčky rádi a tak se nemusíte bát, že byste sebe a svého pejska neubytovali. Navíc, přímo za hotelem se rozprostírá park Stromovka. O dlouhé procházky a míst pro aportování tak není nouze. Pokud nemáte psího parťáka, který by vás vytáhl ven, využijte hotelovou půjčovnu sportovních pomůcek a projeďte se Prahou třeba na elektrokole.


V hotelu Schwaiger si dávají záležet na tom, aby všichni, koho v hotelu potkáte, byli ochotní a vstřícní. My osobně jsme viděli “v akci” pana recepčního, který s úsměvem na tváři zahraničním hostům vysvětlil vše, co by během svého pobytu v Praze mohli potřebovat -  od fungování hotelu, dopravy po městě, výměny měny po zajímavá místa k navštívení. Pokud tedy budete v Praze poprvé, můžete si být jisti, že kromě krásného ubytování vás tu čekají užitečné tipy, abyste si váš pobyt co nejvíc užili. Hotel je oblíben nejen mezi českou a slovenskou klientelou, ale získal si oblibu zejména u našich německých kolegů či klientů z Ruska. S hotelem mají majitelé nemalé plány. Těšit se můžete například na privátní wellness!. Jsme zvědaví, co další roky hotelu přinesou a rozhodně jsme tu nebyli naposledy. TOP 4:

- vysoký komfort na pokoji - pohodlné postele

- velmi chutné snídaně

- vstřícný personál

- turisticky klidná oblast


Pro hotel můžete hlasovat zde.


bottom of page