top of page

Tradice? Jednoznačně Bouda Máma

Aktualizováno: 12. 7. 2022

Jestli hledáte vhodné místo na dovolenou, kam můžete jet v jakémkoliv ročním období a vždy budete odjíždět naprosto nadšení, máme pro vás skvělou zprávu, protože jsme pro vás jedno takové navštívili. Tentokrát jsme totiž přijali pozvání do hotelu Bouda Máma. Tenhle rodinný wellness hotel leží v samotném srdci Krkonoš, na kraji lesa, dostatečně bokem od všeho rušivého, čímž nabývá o to většího kouzla. Bouda Máma, pyšnící se dlouhou tradicí se neustále rozrůstá a poskytuje svým hostům čím dál větší luxus.Pohled na hlavní budovu hotelu Bouda Máma z venku

Volili jsme pohodlnější cestu autem a z Prahy jsme sem dojeli za příjemné dvě hodiny. Projeli jsme celým centrem Pece pod Sněžkou až na jeho konec směrem k lanovce na Sněžku. Pod ní má hotel své vlastní garáže pro hosty a po dojezdu k nim pak nastane první rozhodování. Buď totiž můžete první energii z Krkonošské přírody načerpat krátkou procházkou asi 300 metrů k hotelu a nebo se se zavazadly necháte vyvézt řidičem, kterého pro vás z recepce pošlou. K hotelu se totiž autem nedostanete.


My jsme volili druhou variantu, protože nás při příjezdu zastihl silný déšť a tak nezbylo nic jiného, než si zavolat odvoz od garáží. Po chvilce jsme spatřili tradiční, na první pohled skromně vypadající hotelový komplex, který "klame tělem". Nabízí totiž více, než by se na první pohled mohlo zdát.


Hotelový minibus

Velmi rychle jsme zjistili, že Bouda Máma je ideální volbou i pro náročnější návštěvníky, kteří hledají rekreační pobyt v horách. Hotel se pyšní nově zrekonstruovaným a do posledního detailu propracovaným wellness, ve kterém si přijde na své každý host. Kromě solné lázně zde najdete třeba finskou, či bylinnou aroma saunu, Kneippův chodník, aroma masážní sprchu, whirlpool a pro dokonalý odpočinek je ve wellness zóně připravená také odpočívárna s lehátky, klidnou hudbou, umělým krbem a tisícovkou hvězd, které vám svítí nad hlavou. Pro maximální pohodlí recepční vydávají vstupní kartičky do této bezplavkové zóny, čímž korigují počet lidí ve wellness a tak se nemůže stát, že by v něm nastal přetlak.
Pokud si na wellness příliš nepotrpíte, hotel nabízí i klasický menší bazén a velké množství sportovního vyžití. Pro letní měsíce jsou připravené venkovní kurty na tenis, nohejbal, malou kopanou nebo volejbal a v případě, že by vás náhodou zastihl déšť, uvnitř hotelu je malé fittness, kurty na squash, pingpongový stůl, dvě bowlingové dráhy a billiard.


Hotelové pokoje se nachází v nové samostatné budově, která je s tou hlavní propojená krátkou podzemní chodbou. Bouda Máma nabízí moderně vybavené pokoje a splňuje standard čtyřhvězdičkového hotelu. To samé se dá říci také o gastronomii. Hotelová restaurace nabízí velký výběr jídel. V době naší návštěvy probíhala večeře formou bohatého a pestrého bufetu, snídaně pak formou švédských stolů pro ubytované hosty.To nejlepší jsme si ale nechali na závěr. Kromě hlavní budovy a té, ve které se nachází pokoje, je zde ještě jedna. Hotel má totiž také vlastní pivovar. První a vůbec jediný v Peci pod Sněžkou. V tomto rodinném pivovaru, patřícímu k celému hotelovému komplexu se vaří velmi chutné pivo Sněžka z kvalitních českých surovin. Hned několik druhů piva si můžete vychutnat v samotném pivovaru, ale také v hotelovém baru a restauraci a pokud vám zachutná, v hotelu vám ho velmi rádi prodají také zabalené domů. K dispozici je tedy také pivní lázeň, kterou si můžete v hotelu také zajistit a užít si tak místního moku naplno.


Pivo Sněžka z vlastního pivovaru

Pobyt v Boudě Mámě byl nezapomenutelný a moc jsme si ho užili. Já osobně jsem zde byl po dlouhých patnácti letech a byl jsem unešen, co velkého tady budují. Je důležité zmínit, že hotel Bouda Máma je námi za své fungování pravidelně oceňován, díky svým spokojeným hlasujícím hostům. Také letos vyhrál cenu Czech Hotel Awards - nejoblíbenější hotel roku 2022 v kategorii 4* v Královehradeckém kraji a my mu srdečně gratulujeme. Zároveň všem doporučujeme Boudu Mámu navštívit, stojí to za to!
Comments


bottom of page