top of page

ZA WELLNESS, BYLINKAMI I DOBRÝM PIVEMMilujeme místa, která mají dlouhou historii. Obec Branná, dříve Goldenstein nebo chcete-li Kolštejn, není výjimkou. První zmínky pocházejí z roku 1282. Dnes obec nese jméno po říčce, která skrze ni protéká.


Na návsi spatříme pěknou kašnu, kterou obklopují dvě nenápadné, ale sobě podobné žluté budovy. Věřte nám, byla by velká škoda ponechat je bez povšimnutí. V první z nich naleznete Wellness hotel Kolštejn*** Superior, jež byl přestavěn z budovy bývalé školy. V druhém domě, jehož historie sahá až do roku 1325, se nachází Hotel Garni Kolštejn. Společně pak utvářejí Relax centrum Kolštejn, jež letos slaví své desáté narozeniny.

Již naši předkové znali sílu bylin a věděli, jak ji využít. Na moc přírody sázejí i zde v Kolštejně. Sepjetí s přírodou je patrné na každém kroku. Využitím přírodních materiálů, zemských živlů jako jsou oheň a voda, a relaxační hudby se podařilo vytvořit zcela unikátní spa centrum, za kterým se hosté pravidelně vracejí. Právě díky prvotřídnímu wellness, s trefným názvem Vitální svět, se hotel Kolštejn těší velké oblibě. Jakmile vstoupíte, nebude se vám chtít ven a jsme si jisti, že v široké nabídce procedur objevíte nejednu vhodnou právě pro vás. Je libo solnou, bylinkovou, keltskou saunu či raději tepidárium? Největší saunový komplex v Jeseníkách je vám plně k dispozici. Očistit tělo i mysl se vydejte do parní bylinné kádi FITODAR nebo do bylinné perličkové koupele. Stačí si jen vybrat aromatickou směs bylinek a můžete nerušeně relaxovat. Rozhodně chápeme, že tuto romantickou atmosféru byste si chtěli vychutnat jen se svou drahou polovičkou, při svíčkách a s lahví sektu. Nepromarněte šanci a zamluvte si privátní wellness.
V komplexu Vitálního světa naleznete jednu unikátnost, a sice Wellnes čajovnu, která je jediná svého druhu v České republice. A je dokonce samoobslužná! V Síni lektvarů si můžete namíchat směs bylin, následně povařit a dopřát tělu očistu i zevnitř. V hotelové apotéce si lze zakoupit léčivé výrobky a směsi od hotelového bylinkáře.


Nezůstaňme ale jen u bylinek. Jelikož v Kolštejně vědí, jak potěšit chuťové pohárky nejednoho hosta, navázali na dávno zaniklou tradici a slavnostně tu v roce 2013 otevřeli vlastní minipivovar. Místní pivo čepují v restauraci Kolštejn, můžete si ho však koupit s sebou a pochutnat si též doma. Nabídku tvoří především ležáky, seženete tu ale i méně typické druhy. Výroba si zakládá na poctivosti – piva jsou nepasterovaná, nefiltrovaná, bez obsahu konzervačních látek, barviv a stabilizátorů. Pivo si tak uchová veškeré organismu prospěšné látky. Tažným koněm kolštejnského pivovaru je dvanáctistupňové pivo Bran. V pivovaru se běžně konají komentované degustační prohlídky, které vám přiblíží historii práva várečného a seznámí vás s technikou a postupem samotné výroby. K pivu samozřejmě patří dobré jídlo. V restauraci si pochutnáte na české kuchyni, nechybí ani regionální pokrmy. Že to zde s pivem myslí vážně, dokazuje mimo jiné obsáhlá nabídka pivních koupelí, zábalů a masáží.
Jen pár kroků od hotelu se nachází zámek a zřícenina hradu Kolštejn. V létě je Branná skvělým výchozím bodem pro turistické a cyklistické výlety, v zimě zas ideálním místem, odkud můžete vyrazit na lyžování do blízkých ski středisek Ramzová, Petříkov a Šerák. K zapůjčení hotel nabízí elektrokola a koloběžky. Pyšní se též kvalitní bowlingovou dráhou.Nabídka hotelu je opravdu široká a uspokojí nejen páry všech věkových kategorií, ale také rodiny s dětmi. Pro firmy jsou pak připraveny dvě velké konferenční místnosti.


Tak neváhejte a zamluvte si ubytování v komfortních a moderně vybavených pokojích!


TOP 3:

- Jedno z nejlepších wellness v České republice

- Výroba vlastního piva

- Vhodné pro všechny věkové kategorie


Pro hotel můžete hlasovat zde.

Comments


bottom of page